تابلو حروف لاسوگاسی یا لترلایت

تابلوهای حروف برجسته فلزی که دارای سوراخ هایی برای قرارگیری لامپ هستند به تابلو لاسوگاسی یا لامپی معروف شده اند . این نام گذاری به دلیل شباهت با تابلوها و نشانه ها در شهر لاس وگاس است. با توجه به نوع طراحی نما و درخواست کارفرما، تابلوهای حروف برجسته لاس وگاسی یا لترلایت می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند . طرح زنگ زدگی و یا پتینه روی حروف یکی از مدل های خیلی پرطرفدار است . تابلوهای لاس وگاسی بیشترین روشنایی را در نمای مغازه ها به وجود می آورند.
لامپ هایی که امروزه در این تابلو لترلایت  استفاده می شوند بسیار کم مصرف و از نوع LED هستند. خود لامپ ها نیز از نظر ابعاد، شکل و یا نحوه نوردهی اقسام مختلفی دارند.
برای اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و یا از طریق  زیر با کارشناسان گروه تابلو سازی پرگار تماس بگیرید.

تابلو حروف لاس وگاسی چگونه به وجود آمد؟

معماری شهر لاس وگاس پس از جنبش معماری مدرن و شکست ها و پیروزی هایش مورد توجه قرار گرفت. معماران به طور گسترده به آسیب شناسی سبک مدرن در معماری و شهرسازی پرداختند.  بسیاری از مخالفان مدرنیته در شهرسازی و معماری ، این سبک را شکست خورده عنوان کردند. از نظر آن ها ساختمان ها نماهای مدرن فقط می توانند در فضاهای مرده و استریل درست عمل کنند . زندگی ماشینی بیشترین تاثیر را روی اصول مدرنیته گذاشته بود و مقیاس های انسانی و رفتارشناسی انسانی بسیار کمرنگ شده بود . و به همین علت مدرنیته کم کم جای خود را به پست مدرن داد .
در اصول پست مدرن انسان نقش قوی تری دارد و فرهنگ ها و تفاوت های نژادی و قومی در معماری و شهرسازی بازتاب بیشتری دارد. در شهرهای مدرن فضا برای نمایش پیامی های و نشانه های الصاقی مناسب نیستند . اما در شهری مثل لاس وگاس معماری کاملا شکل تجاری و تبلیغاتی دارد . لاس وگاس به ساختمان های نمادین، تابلو لاس وگاسی  و نشانه های مگااستراکچر (ابرسازه) خود معروف است.

تابلو لترلایت و نکات طراحی

تابلوهای لاس وگاسی عموما طراحی های شلوغ، نورهای رنگارنگ و نئونی متنوع دارند. نمادهایی که در این تابلو ها استفاده می شود بستگی به نوع فعالیت مغازه و فروشگاه دارد. انواه طرح های خوش آمدگویی (WELCOME) و نمادهایی مثل ستاره و خورشید ، قطب نما ، خوراکی های فست فود ها و نوشیدنی ها به طور ویژه در این نوع حروف برجسته دیده می شود.
در شهر لاس وگاس تابلوها دارای سه نظام طراحی هستند . یک نشانه برای فواصل زیاد ( مقیاس بزرگراه) یک شانه برای فاصله های نزدیک (خیابان فرعی) و یکی دیگر برای سایبان ساختمان که نشانه ای برای نزدیک شدن است .

چرا از تابلو لاس وگاسی و حروف لترلایت استفاده کنیم؟

·         استفاده از عناصر تبلیغاتی مثل تابلو لاس وگاسی به نوعی فردیت و یکتایی را به نمای مغازه ها تزریق می کنند.
·         پرتاب نور بالای این تابلوها هر بیننده ای را به سمت خود جذب می کند .
·         استفاده از این نوع حروف در ایران تازگی دارد و به همین دلیل تاثیر بسیاری بر فروش مغازه ها می گذارد.
·         طرح های لاس وگاسی در ذهن مشتری ها می ماند و برای فروشگاه ها و رستوران های زنجیره ای بهترین گزینه می باشد.
·         ماندگاری تابلو لاس وگاسی بسیار زیاد است . به طبیعت آسیب نمیرساند و امکان بازیافت دارد
·         حتی کهنگی و نمای زنگ زده ی این حروف بسیار جالب و نوستالژیک است .
·         امکان اجرای این حروف با نئون های شلنگی نیز وجود دارد که البته برای نماهای داخلی مناسب تر است .
·         همچنین گروه تابلوسازی پرگار امکان اجرای حروف لاس وگاسی را با جنس پلکسی گلاس هم دارد .

موارد مصرف حروف برجسته لاس وگاسی

بیشترین استفاده از حروف های برجسته معمول مانند چنلیوم و استیل برای سردرمغازه است . اما استفاده از تابلو لاس وگاسی و حروف لترلایت را در طراحی داخلی و دکوراسیون میتوان به میزان زیاد مشاهده کرد . کم مصرف بودن لامپ ها و شکل رشته ای و قدیمی که دارند باعث شده تا بسیاری از رستوران ها از این حروف برای روشنایی اصلی فضا استفاده کنند . در واقع آویزان کردن حروف لامپی از سقف یکی از کاربردهای خلاقانه این حروف شده است .
استفاده ی دیگری که میتوان از انواع این حروف لامپی انجام داد، قرار دادن در ویترین مغازه ها است . این مورد هم با استقبال زیادی مواجه شده است.
دیوارهای داخلی که با حروف لاس وگاسی تزیین شده اند در داخل باشگاه های ورزشی و یا کافه ها باعث شده تا مردم در کنار این دیوار ها بیشتر عکس سلفی بگیرند و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارند. این یک موقعیت ویژه برای هر کسب و کار است . پخش شدن تصاویری از فضای کسب و کار در شبکه های اجتماعی به واسطه خود مشتری ها ، به توسعه برند کمک شایانی می کند.
ما در گروه تابلوسازی پرگار استفاده از تابلو لترلایت را به تمام صنف ها خصوصا خدمات کافه ، رستوران، عکاسی و آتلیه پیشنهاد می کنیم .