تابلو کریستال چيست ؟

اجسام شیشه ای که باعث شکست نور و ایجاد درخشندگی و تلالو می شوند اجسام کریستالی هستند . هرچقدر تابلوی سر درب یک فروشگاه درخشنده تر باشد قاعدتا جلب توجه بیشتری نسبت به مابقی تابلوهای مجاور می شود و باعث جذب مشتريان رهگذر به داخل فروشگاه شده   و در نهایت فروش بیشتر می شود .
نوآوری و خلاقیت رمز تبلیغات موثر است . به همین دلیل در حرفه ی
 تابلوسازی که یکی از ابزارهای تبلیغات محیطی است ، به طور مداوم طرح های چنلیوم جدید توسط استاد کاران تابلوساز خلق می شوندتابلو چنلیوم کریستالی نتیجه یک رویکرد خلاقانه به استفاده از متریال های هنر تابلوسازی است . استادکاران حروف ساز با ترکیب جنس های مختلف شیشه و پلکسی ، استیل و چنلیوم همواره به دنبال ساخت حروف هایی هستند که از نظر نورپردازی و ظاهر بیشترین نما و جذابیت را ایجاد کنند .

معمولا برای ساخت انواع حروف برجسته ، قسمت روی حروف را از اجناس شفاف انتخاب می کنیم . زیرا هدف این است که در هنگام شب بتوانیم با نورپردازی تابلو به معرفی محصول و خدمات خود بپردازیم . تا قبل از ایده ی ساخت تابلو چنلیوم  از یک صفحه تخت پلکسی برای قسمت رویی کار استفاده می شد. اما تابلو کریستال کمی فراتر ازاین قاعده عمل کرده است تا محصول جدیدی به حوزه تابلوسازی ارایه گردد.


نحوه ساخت حروف برجسته کریستال

برای بررسی  نحوه ساخت تابلو چنلیوم کریستال باید ابتدا به اجزای آن اشاره کنیم . تمام حروف چنلیوم دارای لبه ای از جنس آلومینیوم و هستند . در واقع جنس این لبه ها یکی از آلیاژهای آلومینیوم است که سبک، ضدزنگ، شکل پذیر و بادوام است . همین ویژگی ها استفاده از این ماده را برای محیط بیرون امکان پذیر کرده است . برای روی کار هم از ورق پلاستیک آکرولیک مصرف می شود.

اما برای رخ کار حروف کریستالی فقط از ورق پلکسی تخت استفاده نمی شود . بلکه قطعات کوچک بلوری شکل از جنس آکرولیک ساخته می شوند و روی ورق پلکسی شفاف پاشیده شده و با چسب مخصوص می چسبانند . نوری که توسط SMD تولید می شود در هنگام عبور از قطعات کریستال شکسته می شود و در چند جهت پخش می گردد. این اتفاق موجب جلوه ی چندین برابری تابلو چنلیوم کریستالی می شود.