تابلو استیل چیست؟

یکی از انواع حروف فلزی ، حروف  استیل هستند که از شروع صنعت تابلوسازی همواره مورد استفاده بوده اند. با اینکه استقبال از انواع دیگر حروف فلزی مانند حروف مس و برنج و آهن کاهش یافت اما حروف استیل با طرح های جدیدتر همچنان مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه تابلو استیل با نور پردازی های خاص خودشان بسیار رواج دارند و هرروز طرح جدیدتری به آن ها اضافه می شود.
روش ساخت تابلو استیل در گذشته به صورت دستی بوده و ورق استیل با قیچی مخصوص برش می خورده است. این روش ایجاد موج و لکه روی ورق می کند و ظاهر براق حروف تابلو استیل را ازبین می برد. خوشبختانه امروزه برش این ورق ها با دستگاه های لیزری انجام می شود.
بدین ترتیب دقت ساخت و مونتاژ بالا رفته و زیبایی این حروف دو چندان شده است.حروف تابلو استیل بدون نور نیز تولید می شوند و محدودیت های کمتری نسبت به حروف چنلیوم دارند. این ویژگی به دلیل خم پذیری بهتر ورق های استیل نسبت به ورق های پلاستیک است.

  ویژگی ها

تابلو استیل از ورق های استیل طلایی و نقره ای ، براق و خش دار با ضخامت های مختلف که با دستگاه های لیزر برش داده میشود تشکیل میشود . ساخت تابلو استیل کاملا به صورت دستی انجام میشود که اینکار را استاد کاران ماهر با ظرافت و دقت بسیار بالا انجام میدهند

 نورپردازی تابلو استیل

نور پردازی تابلو استیل در تابلوسازی معمولا به شکل هاله نور در دور تابلو استیل است که نور اندریک نامیده میشود . مدل های دیگری از تابلو استیل وجود دارد که بانام تابلو استیل رینگی شناخته میشود در تابلو استیل رینگی برای لایه رویه کار از پکلسی گلاس استفاده میشود که نور را از خود عبور میدهد و جلوه زیبایی به تابلو استیل میدهد .

مقاومت تابلو استیل

تابلو استیل کاملا در برابر عوامل جوی هوا مثل باد ، باران و آفتاب مقاوم است و تقریبا هیچ گونه آسیبی نمی بیند. رنگ تابلو استیل به مرور زمان کم رنگ و یا کدر و فرسوده نمیشود . براق بودن و رفلکس نور که در روز از خود منعکس میکند بسیار زیبا بوده و چشم هر بیننده ای را مجذوب خود میکند و نورپردازی زیبای تابلو استیل نیز در شب جذابیت این نوع تابلو سازی را دوچندان می کند . تابلو استیل در انواع مختلف عرضه می گردد. ازجمله تابلو استیل نور اندریک ، رینگی و تابلو استیل ترکیبی پلکسی گلاس وکیوم که از زیبایی خاصی برخوردار است.پلکسی گلاس وکیوم که در تابلو استیل بکار می رود همان ورق های پلکسی گلاس است که در دستگاه قالب وکیوم قرار گرفته و در اثر حرارت حالت می پذیرد و زیبایی منحصر به فردی به تابلو استیل میدهد . تابلو استیل در این برهه زمانی از طرفداران بسیاری برخوردار است . مشتریانی که مغازه های طلافروشی و یا نقره دارند ویا شغل آنها به نوعی به طلا مربوط می شود تابلو استیل را ترجیح میدهند چرا که زیبایی تابلو استیل پرستیژ و کلاس کاری آنهارا بالا میبرد و به جذب مشتری نیز کمک میکند. امروزه تابلو استیل به صورت غیرقابل باور برای نماهای داخلی نیز انتخاب میشود برای دیوارهای شرکت ها و دکوراسیون داخلی ادارات ، تابلو مغازه ها و دیگر نماهای داخلی موجود.