تابلو روان LED

LED کلاهی(ثابت)

معمولا جهت تولید تابلوها با نوشته های ثابت استفاده می شوند. علت این موضوع به زاویه پخش این LED ها برمیگردد. چرا که با توجه به زاویه پخش و باز این LED ها ، بیننده از هر زاویه ای می تواند نوشته را با نور هماهنگ و مناسب ببیند. مهم ترین دلیل تولید تابلوها با نوشته های ثابت جهت تبلیغات برند و محصول یا نام فروشگاه و موارد مشابه می باشد. این تابلوها نظر مشتری را به سمت محصول مورد نظر بهتر جلب می کند و همین طور جلوه ی زیبا و مناسبی به کار وی می دهد.
همین طور می توان به کمک این تابلوها نام برند مورد نظر را طراحی کرد و با استفاده از محصول دیگری به نام فلاشر LED ، جلوه های ویژه و بسیار زیبایی را ایجاد کرد که در جلب نظر مشتریان بسیار مفید خواهد بود.
کیفیت LED کلاهی به جهت طول عمر بالا و نیز شدت نور بالا و مناسب و نیز یکدست و هماهنگ بودن نور LED هایی که قرار است در کنار یکدیگر یک نوشته را تشکیل دهند از جمله موارد مهمی می باشد که در LED های کلاهی به آن توجه ویژه شده است.
تابلو روان LED از مجموعه ای دیود های نورانی تشکیل شده که در یک صفحه ی به صورت ماتریسی قرار داده شده اند و به وسیله ی یک برنامه رایانه ای تصاویر و نوشته ها را روی آن نمایش داده می شود.
بارز ترین مشخصه ی LED روان جذابیت و خاصیت تغییر دادن نوشته ها به صورت روان (برعکس تابلوهای LED کلاهی ) و پر بازده بودن آن است و نقش این تابلو ها در تغییر و رونق کسب و کار و تبلیغات این روز ها انکار نا پذیر است. این نوع تابلوها جایگزین بسیار مناسبی برای انواع قدیمی تابلوها می باشد .
تابلو LED روان،متحرک است.یعنی متون و جملات می توانند در آن حرکت کنند.در این نوع می توان از انواع افکت ها و جلوه های متن و انیمیشن برای جذابیت بیشتر و جلب توجه استفاده کرد و به سه گروه تقسیم می شود:
 
تابلو های LED روان
ساخت و اجرای انواع تابلو های روان
نمونه کارها
LED روان تک رنگ
این تابلو های روان با LED های تک رنگ ساخته و پیاده سازی میشوند
نمونه کارها
LED کلاهی ثابت
این نوع تابلو LED کلاهی و ثابت میباشد مناسب مکان هایی با نور کم میباشد
نمونه کار ها
Previous
Next

تابلو LED روان تک رنگ :

این نوع از تابلوLED روان متون و انیمیشن های خود را بصورت تک رنگ نمایش می دهد.و دارای رنگ بندی های قرمز ، آبی ، سفید ، زرد ، صورتی ، سبز ، نارنجی است . 
مثلا تابلوی تک رنگ سبز تمامی جملات خود را تنها با رنگ سبز نمایش می دهد .
 

تابلو ال ای دی روان سه رنگ، هفت رنگ (RGB) :

این خانواده از تابلو روانLED می توانند متون خود را با چند رنگ نمایش دهند. مثلا نوع سه رنگ با رنگ های قرمز،آبی و بنفش،می تواند جمله ای را با سه رنگ نمایش دهد.
 

تابلو LED روان تمام رنگی:

این نوع از تابلو LED روان کاملترین و جدیدترین نوع می باشد.به این نوع تابلوها،نمایشگر LED تمام رنگی و یا تلویزیون شهری LED هم گفته می شود.
این نوع نمایشگرها به دو دسته فضای باز و فضای بسته تقسیم می شوند.نوع فضای بسته برای محیط داخل سالن مناسب است و نوع فضای باز برای محیط بیرونی.نوع فضای باز کاملا ضد ضربه و ضد آب است و همچنین جهت دیده شدن در زیر نور آفتاب شدت نور بالایی دارد.اما نوع فضای بسته ضد ضربه و ضد آب نیست و به دلیل اذیت نشدن چشم بینندگان در فضای داخلی مثلا داخل تالار معمولا شدت نور کمتری دارد .