تابلو وکیوم

تابلو وکیوم به حروف برجسته سه بعدی گفته شده و یکی از جدیدترین تابلوهای تبلیغاتی می­باشد که امروزه در کنار سایر تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته از جمله حروف استیل، حروف چنلیوم ، حروف نئون پلاستیک و … بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته.
تابلو وکیوم به دلیل شکل حروف سه بعدی، از زیبایی خاصی برخوردار بوده و آن را از سایر تابلوهای حروف برجسته متمایز کرده است. تابلو سه بعدی وکیوم به وسیله دستگاه تمام اتوماتیک و از طریق حرارت دادن پلکسی گلس، ساخته می­شود. به گونه ­ای که پس از طراحی حروف ، به وسیله دستگاه   CNC، الگوی کار برش داده شده و بر روی دستگاه وکیوم قرار می­گیرد. در مرحله بعد روی الگوی کار، ورق پلکسی گلس قرار گرفته و حرارت داده می شود و درنهایت ورق حرارت دیده ساکشن شده و شکل قالب را به خود میگیرد.
حروف برجسته تابلو وکیوم را می­توان با تلفیقی از سایر حروف برجسته ، مانند حروف استیل و در رنگ­های متفاوت طراحی و تولید کرد. تلفیق انواع حروف برجسته باعث ساخت زیبای تابلو وکیوم می­شود.
قیمت تابلو وکیوم در مقایسه با دیگر تابلوهای سه بعدی، از جمله تابلو چنلیوم، به علت مراحل ساخت آن، بیشتر بوده و تنها تفاوت آن با حروف پلاستیک و چلنیوم، برجسته بودن پلکسی رویه کار می­باشد.

ساخت حروف برجسته و سه بعدی وکیوم:

با استفاده از دستگاه­های تمام اتوماتیک در کم­ترین زمان می­توان حروف برجسته سه بعدی وکیوم را تولید کرد. قبل از ساخت این نوع حروف به شکل برجسته ، با استفاده از دستگاه قالب پلکسی را به اندازه 3 سانت از هر طرف برجسته کرده و پس از لبه خوردن ، جلوه کار زیبا می­شود. طرح حروف باید در ابتدای کار، توسط برنامه مخصوص طراحی شود. بعد از طراحی قالب چوبی برای حروف ، به وسیله دستگاه CNC برش زده و آماده خواهد شد. در دستگاه حرارتی صنعتی، قالب چوبی در شرایط خلا، بر روی صفحه پلکسی به صورت یک تکه پرس می­گردد.
پس از پرس قالب­های چوبی، حروف وکیوم شده روی پلکسی به شکل سه بعدی و برجسته در می­ آیند. در مرحله بعد، حروف را روی میز مخصوص برش، جدا کرده و در بعضی موارد امکان آبکاری کروم و رنگ پذیری را دارد.

تابلوهای وکیوم سه بعدی به تازگی وارد بازار تبلیغات شده­ و دید عالی و جذابیت زیادی برای مشتری دارد. طراحی و ساخت این نوع حروف بر خلاف سایر تابلوهای مرسوم در بازار، تجهیزات به خصوصی نیاز داشته و به وسیله دستگاه­های مخصوصی تولید می­شود.

مزایای تابلو وکیوم (حروف برجسته سه بعدی):

ضد آب و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی مانند: تابش نور آفتاب، گرد و غبار، ضربه، برف و باران، رطوبت و…
دارای قابلیت اجرای نورپردازی­های ترکیبی و چشم نواز
ایجاد شکل و حالت خاص سه بعدی روی حروف
دوام، استحکام، یکپارچگی و عمر زیاد
سبک و انعطاف پذیر نسبت به طلق­های پلاستیکی
شبیه سازی حروف ریخته گری شده مانند برنج و آلومینیوم و سایر فلزات
تابلوهای وکیوم به علت نوردهی، شکل فانتزی و تنوع رنگ و مدل، با سایر تابلوهای تبلیغاتی از جمله چلنیوم رقابت تنگاتنگ داشته و طرفداران زیادی دارد.