تابلو روان LED

تابلو روان LED از مجموعه ای دیود های نورانی تشکیل شده که در یک صفحه ی به صورت ماتریسی قرار داده شده اند و به وسیله ی یک برنامه رایانه ای تصاویر و نوشته ها را روی آن نمایش داده می شود.
بارز ترین مشخصه ی LED روان جذابیت و خاصیت تغییر دادن نوشته ها به صورت روان (برعکس تابلوهای LED کلاهی ) و پر بازده بودن آن است و نقش این تابلو ها در تغییر و رونق کسب و کار و تبلیغات این روز ها انکار نا پذیر است. این نوع تابلوها جایگزین بسیار مناسبی برای انواع قدیمی تابلوها می باشد .
تابلو LED روان،متحرک است.یعنی متون و جملات می توانند در آن حرکت کنند.در این نوع می توان از انواع افکت ها و جلوه های متن و انیمیشن برای جذابیت بیشتر و جلب توجه استفاده کرد و به سه گروه تقسیم می شود:

تابلو LED روان تک رنگ :

 این نوع از تابلو LED روان متون و انیمیشن های خود را بصورت تک رنگ نمایش می دهد.و دارای رنگ بندی های قرمز ، آبی ، سفید ، زرد ، صورتی ، سبز ، نارنجی استمثلا تابلوی تک رنگ سبز تمامی جملات خود را تنها با رنگ سبز نمایش می دهد .

تابلو ال ای دی روان سه رنگ، هفت رنگ (RGB) :

این خانواده از تابلو روانLED می توانند متون خود را با چند رنگ نمایش دهند. مثلا نوع سه رنگ با رنگ های قرمز،آبی و بنفش،می تواند جمله ای را با سه رنگ نمایش دهد. 

تابلو LED روان تمام رنگی:

این نوع از تابلو LED روان کاملترین و جدیدترین نوع می باشد.به این نوع تابلوها،نمایشگر LED تمام رنگی و یا تلویزیون شهری LED هم گفته می شود.
این نوع نمایشگرها به دو دسته فضای باز و فضای بسته تقسیم می شوند.نوع فضای بسته برای محیط داخل سالن مناسب است و نوع فضای باز برای محیط بیرونی.نوع فضای باز کاملا ضد ضربه و ضد آب است و همچنین جهت دیده شدن در زیر نور آفتاب شدت نور بالایی دارد.اما نوع فضای بسته ضد ضربه و ضد آب نیست و به دلیل اذیت نشدن چشم بینندگان در فضای داخلی مثلا داخل تالار معمولا شدت نور کمتری دارد .